Newsy

Raport nt. zdrowia Macieja Zajdera

22
Lis 2016

2016_espadon_01Swój ostatni występ w barwach Espadonu środkowy zanotował podczas wyjazdowego spotkania z Cerrad Czarnymi Radom. Przez ostatnie dwie kolejki ligowe Zajder znajdował się już poza kadrą zespołu. Wszystkiemu winny jest uraz kolana, którego nasz zawodnik doznał przed meczem z Jastrzębskim Węglem.

czytaj dalej

PlusLiga: Z Radomia bez punktów

07
Lis 2016

2016_czarniespadonDrugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli siatkarze Cerradu Czarnych Radom. W meczu 7. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Roberta Prygla wygrali w Radomiu 3:1 z beniaminkiem ze Szczecina. Espadon z trzema punktami za walkower w meczu przeciwko Skrze zajmuje ostatnie miejsce w tabeli polskiej ekstraklasy. Maciej Zajder zdobył w tym spotkaniu 8 punktów (6 z ataku - 60% skuteczności i 2 po bloku).

Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19)

Czarni:
Bołądź (16), Żaliński (17), Kędzierski (1), Kohut (12), Smith (11), Fornal (15), Watten (libero) oraz Wiese, Urbanowicz, Ziobrowski i Filipowicz (libero)
Espadon:
Perłowski (12), Zajder (8), Miluszew (4), Ruciak (6), Wika (10), Petković (1), Mihułka (libero) oraz Kluth (15), Wołosz, Sladecek (2) i Cedzyński (2)

PlusLiga: W Lubinie również bez punktów

30
Paź 2016

2016_cuprumespadonSzczecinianie walczyli z Cuprum przede wszystkim w drugiej partii, ale na dobrze dysponowanego rywala to było zdecydowanie za mało. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zwyciężyli 3:0 (25:14, 25:23, 25:13). Maciej Zajder zdobył w tym spotkaniu 5 punktów (wszystkie z ataku - 56% skuteczności).

Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

Espadon: Gałązka, Borovnjak, Sladecek, Zajder, Wika, Kluth, Mihułka (libero) oraz Perłowski, Miłuszew, Cedzyński, Ruciak, Wołosz
Cuprum: Łomasz, Boehme, Pupart, Kaczmarek, Hain, Taht, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Malinowski, Michalski

PlusLiga: Przegrana na wyjeździe

26
Paź 2016

2016_lotosespadonPierwszy i czwarty set meczu Lotos Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin przebiegał zupełnie pod dyktando gospodarzy, w drugim i czwartym natomiast trwałą prawdziwa siatkarska wojna. Espadon Szczecin zdołał wygrać pierwszego seta w sezonie, ale nie dało to żadnej zdobyczy punktowej,  Trzy pozostałe odsłony wygrali podopieczni Andrei Anastasiego, zatem szczecinianie pozostają jak na razie jedyną drużyną, która nie wygrała jeszcze meczu i zamykają ligową tabelę. Maciej Zajder zdobył w tym meczu 6 punktów (5 z atakui 1 po bloku).

Trefl Gdańsk –  Espadon Szczecin 3:1 (25:15, 26:28, 27:25, 25:19)

Lotos Trefl: Pietruczuk (11), Schulz (27), Paszycki (4), Gawryszewski (7), Mika (17), Masny (1), Gacek (libero) oraz Grzyb (2), Stępień, Romać
Espadon: Kluth (24), Perłowski (4), Zajder (6), Sladecek (3), Wika (9),  Ruciak, Murek (libero) oraz Gałązka (3), Borovnjak (14), Cedzyński, Wołosz

PlusLiga: Espadon postraszył Skrę

20
Paź 2016

2016_espadonskraSiatkarze ze Szczecina postawili się gościom z Bełchatowa, ale na ugranie choćby seta nie wystarczyło. Spotkanie było pełne emocji, a dwie partie zakończyły się w stosunku 29:27 dla Skry. Mimo porażki, gospodarzy żegnały gromkie brawa publiczności.

Espadon Szczecin 0:3 PGE Skra Bełchatów (27:29, 19:25, 27:29)

Espadon: Kluth, Wołosz, Perłowski, Zajder, Ruciak, Sladecek, Mihułka (l) oraz Gałązka, Wika, Borovnjak, Murek (l)
Skra: Lisiniac, Kurek, Bednorz, Gladyr, Janusz, Szalpuk, Piechocki (l) oraz Penczew, Uriarte, Wlazły, Winiarski.

PlusLiga: Espadon nadal bez punktów

15
Paź 2016

2016_espadonazspwSiatkarze ze Szczecina będą musieli jeszcze poczekać na zdobycie pierwszych punktów w sezonie 2016/2017. Nasza drużyna dzielnie walczyła z ONICO AZS Politechniką Warszawską, ale we wszystkich trzech końcówkach lepsi byli goście, którzy wygrali 25:21, 25:23, 25:20. Maciej Zajder pojawił się na boisku w drugiej partii i zdobył 6 punktów (4 z ataku - 57% skuteczności, 1 po bloku i 1 z zagrywki).

Espadon Szczecin - ONICO AZS Politechnika Warszawska 0:3 (21:25, 23:25 20:25)

Espadon: Kluth (16), Borovnjak, Perłowski (11), Ruciak (12), Sladecek (1), Cedzyński (1), Mihułka (libero) oraz Gałązka, Wołos), Zajder (6), Wika (2)
Politechnika: Kowalczyk (6), Zagumny (2), Samica (12), Filip (20), Łapszyński (14), Świrydowicz(4), Olenderek (libero)

PlusLiga: Przegrana na inaugurację sezonu

30
Wrz 2016

2016_espadonzaksaSezon 2016/2017 PlusLiga zainagurowała starciem beniaminka rozgrywek, Espadonu Szczecin z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym starciu siatkarskiej ekstraklasy wyraźnie lepsi byli podopieczni Ferdinando De Giorgiego, którzy wyraźnie wygrali dwie pierwsze partie. Najwięcej problemów szczecinianie sprawili rywalom w trzecim secie, jednak nie wystarczyło to, aby pokonać obrońców tytułu chociaż w jednej partii. Maciej Zajder nie wystąpił w tym spotkaniu.

Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 11:25 22:25)

Espadon: Kluth (9), Borovnjak (4), Bratoev, Perłowski (8), Ruciak (3), Cedzyńśki (4), Mihułka (libero) oraz Wołosz (3), Murek, Sladecek (1), Wika
ZAKSA: Konarski (18), Buszek (7), Wiśniewski (14), Bieniek (5), Deroo (6), Toniutti (1), Zatorski (libero) oraz Semeniuk (1)

Maciej Zajder: Jak grać to z najlepszymi

29
Wrz 2016

2016_espadonRozmowa ze środkowym Espadonu Szczecin przed piątkowym meczem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie w Azoty Arenie zainauguruje nowy sezon PlusLigi.

Jak podsumujesz zakończony właśnie okres przygotowawczy?
Maciej Zajder: Tak to już jest, że coś się kończy, a coś się zaczyna. Mamy za sobą okres, który jest nieodzowną częścią przygotowań do rozgrywek, a przed nami to, co najfajniejsze, czyli granie i PlusLiga. Lekki niesmak mogą pozostawić wyniki rozegranych meczów kontrolnych, ale nie powinniśmy sobie nimi już dłużej zaprzątać głów. Ciężko pracowaliśmy przez te ostatnie miesiące i cieszymy się, że liga rusza już w piątek.

PlusLiga: Olsztyn na 10. miejscu

21
Kwi 2016

2015azsbdgRywalizacja o dziewiąte miejsce w PlusLidze zakończyła się szczęśliwie dla Łuczniczki Bydgoszcz i o jej losach zadecydował tie-break. Olsztynianie mogą sobie pluć jednak w brodę, bowiem prowadzili 2:0 i mieli doskonałą sytuację, by zakończyć mecz wcześniej. Niestety dla miejscowych kibiców to Łuczniczka doprowadziła do „seta prawdy”, a w nim okazała się lepsza, wygrywając 15:12 i zapewniając sobie tym samym dziewiątą lokatę w sezonie 2015/2016.

AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz (25:23, 25:13, 18:25, 23:25, 12:15)
Indykpol:
Waliński (15), Oivanen (13), Zniszczoł (10), Bednorz (23), Woicki (1), Koelewijn (10), Potera (libero) oraz Stoilović i Adamajtis (2)
Łuczniczka: Klinkenberg (4), Jurkiewicz (6), Jarosz (19), Radke, Wiese (9), Kosok (10), Żurek (libero) oraz Ruciak (15), Wolański (5) i Murek (3)

PlusLiga: Olsztyn walczy dalej. Jutro ostateczne starcie

20
Kwi 2016

2015azsbdgAkademicy z Olsztyna nie mieli nic do stracenia, we własnej hali pokonali w czterech setach Łuczniczkę Bydgoszcz. Dzięki temu wyrównali stan rywalizacji o dziewiąte miejsce w PlusLidze. Po dwóch partiach był remis po 1. Trzeci set był wyrównany, a w końcówce lepsi okazali się gospodarze. Czwarta odsłona toczyła się pod dyktando olsztynian. Decydujące trzecie spotkanie odbędzie się jutro także w hali Urania.